آزمون دسته بندی کارت ویسکانسین آزمون دسته بندی کارت ویسکانسین

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 13 KB

تعداد صفحات : 8

بازدیدها : 218

برچسبها : دسته بندی كارت ویسكانسین دانلود آزمون

مبلغ : 3500 تومان

خرید این فایل

آزمون دسته بندی کارت ویسکانسین

دانلود آزمون دسته بندی کارت ویسکانسین گرانت و برگ جهت مطالعه رفتار انتزاعی و تغییر مجموعه

آزمون دسته بندی کارت ویسکانسین

این آزمون به کوشش "گرانت" و"برگ" در سال 1948 انجام وبه طور وسیع برای مطالعه "رفتار انتزاعی" و" تغییر مجموعه" تهیه شده است. به آزمودنی دسته ای از 64 کارت ارائه می شود که برروی آنها یک الی 4 نماد بصورت مثلث، ستاره، صلیب، دایره که به ترتیب به رنگهای قرمز، سبز، زرد، آبی نقش بسته است که هیچ دو کارتی شبیه یکدیگر نمی باشد ( مثلث به رنگ قرمز، ستاره به رنگ سبز، وصلیب به رنگ زرد ودایره به رنگ آبی)

وظیفه آزمودنی این است که باید بر اساس اصلی که از الگوی پاسخهای آزماینده نسبت به جایگذاری کارتها توسط خودش استنباط می کند کارتها دیگر را یکی یکی زیر 4 کارت اصلی که به ترتیب شامل 1 مثلث قرمز، 2 ستاره سبز، 3 صلیب زرد و4 دایره آبی است قرار دهد. برای مثال اگر اصل مذکور رنگ باشد، جایگزینی صحیح این است که کارت قرمز قطع نظر از شکل یا تعداد نمادها در زیر یک مثلث قرمز قرار می گیرد، متقابلا آزماینده هم جواب خود خواهد داد، آزمودنی فقط شروع به جایگذاری کارتها می کند وآزماینده به او می گوید که آیا هر جایگزینی درست است یا خیر؟ بعد از اینکه یک دور جایگزینی صحیح 10 کارت در یک ردیف انجام شد آزماینده اصل مذکور را تغییرمی دهد به این ترتیب که الگوی گفته های " درست" و" غلط" خود را عوض می کند.

...

ال- بی- تایلر درسال ( 1976 ) خطاهای درجاماندگی را با آسیب های پیشتی قطعه جانبی پیشانی (لب فرونتال ) مرتبط دانست. ولی گزارش داد که بیشتر بیماران مبتلا به آسیب سمت چپ ( لب فرونتال ) بعداز عمل جراحی ( معمولا برای کنترل صرع یا برداشت تومور ) درانجام این آزمون اختلالات پایدار نشان دادند تا بیمارانی که در قسمت راست دچار آسیب شده بودند گروه رابینسون با استفاده از بررسی "دراو" بعنوان یک مدرک حمایت کننده درست عکس این مسئله را گزارش کرده، مطالعه "دراو" حکایت ازخطای درجاماندگی تقریبا بیشتری دربیماران دچار آسیب راست قطعه پیشانی درمقایسه با افراد مبتلا به آسیب سمت چپ داشته است.

این پرسش که آیا تفاوت مذکور ناشی از تفاوت میان ماهیت آسیب ها با سایر متغیرهای بیماری است نیازمند بررسی وپژوهش می باشد، معهذا این امر که بیماران مبتلا به آسیب های قطعه پیشانی مستعد خطای " درجاماندگی " به هنگام اجرای آزمون ویسکانسین WCST هستند جای سئوال ندارد.

علاوه براینها خطای "درجاماندگی" یا ثابت ازخصوصیات عملکرد الکلی های بلند مدت نیزمی باشد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پرسشنامه بررسی تاثیر اجرای سامانه هوشمند جامع امور گمرکی در گمرک خرمشهر

پرسشنامه بررسی نقش مدیریت عملکرد در افزایش کارایی کارکنان

پرسشنامه اثر بخشی ارتباطات سازمانی و منابع قدرت مدیران

پرسشنامه بررسی بهره وری در گمرک و عوامل موثر بر آن

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید